Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter
Paula Kozłow trzecia na Poland Open
poniedziałek, 10 lipca 2017 06:46
altPaula Kozłow zdobyła brązowy medal podczas międzynarodowych zawodów Poland Open w zapasach kobiet. Na prestiżowym turnieju w Warszawie w decydującej walce o trzecie miejsce zawodniczka MKZ Unia Racibórz startująca w kategorii 53 kg pokonała Niemkę Ninę Hemmer. Pozostałe zawodniczki raciborskiej Unii biorące udział w zawodach nie zdołały niestety przebić się do strefy medalowej. Agnieszka Król uplasowała się na 8. miejscu w kat. 60 kg, a Weronika Szewczyk została sklasyfikowana na 11. miejscu w wadze 55 kg. W rozgrywanym równolegle Memoriale im. W.Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym, Dawid Ersetic z Unii Racibórz zajął 8. miejsce w wadze 59 kg, jego klubowy kolega Grzegorz Wanke został sklasyfikowany na 8. miejscu w wadze 66 kg. Startujący w tej samej kategorii Arkadiusz Gucik zajął tym razem 21. miejsce, a Krzysztof Bańczyk, kolejny zawodnik Unii biorący udział w zawodach był na  24. miejscu w kat. 71 kilogramów. Na turnieju w stolicy, który nazywany jest " małymi mistrzostwami świata" z racji tego, że zawsze startuje w nim cała światowa czołówka, rywalizowali również przedstawiciele stylu wolnego w ramach Memoriału W. Ziółkowskiego.