Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter
Zostań mistrzem w MKZ Unia Racibórz !
środa, 11 lipca 2018 08:52
altRyszard Wolny - mistrz olimpijski z Atlanty i Piotr Szczeponiok - trener kadry Polski kadetów oraz trenerzy klubowi: Sylwia Bileńska, Piotr Żurawik i Mateusaz Wanke zapraszają zawodników młodego pokolenia z całej Polski do podjęcia treningów w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz i kontynuacji edukacji w Raciborzu od najbliższego roku szkolnego 2018/2019.

Miejski Klub Zapaśniczy "Unia" Racibórz jest najstarszym klubem sportowym jaki działa na terenie Miasta Raciborza. Sekcja zapaśnicza powstała w 1946 roku i do dnia dzisiejszego kultywuje z sukcesami piękne zapaśnicze tradycje

MKZ Unia Racibórz zapewnia wszystkim swoim zawodnikom możliwość uprawiania sportu na profesjonalnym poziomie, jednocześnie nie zaniedbująć edukacji. Na naszych obiektach mieszkają, uczestniczą w treningach i doskonalą swoje umiejętności zapaśnicy w ramach działalności Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży. Jest to projekt realizowany przez nasz klub w ramach porozumienia Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Zapaśniczego. Ponadto MKZ Unia ma zawarte porozumienie o współpracy ze Szkołą Podstawową nr 13 w Raciborzu. Nasz klub prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe i z wychowania fizycznego. Współpracujemy też z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W tej placówce oświatowo - sportowej działają klasy o profilu: zapasy, a nasi zawodnicy mogą skutecznie godzić uprawanie sportu z edukacją, a wyższe wykształcenie mogą zdobyć w raciborskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej na kierunkach sportowych i okołosportowych z którą również współpracujemy. Nasz klub posiada w pełni wykwalifikowaną i profesjonalną kadrę z Ryszardem Wolnym - mistrzem olimpijskim z Atlanty i Piotrem Szczeponiokiem - trenerem kadry kadetów na czele.
W naszej ofercie posiadamy:
1.   specjalistyczną halę treningową wraz z zapleczem sanitarno -higienicznym wyposażoną w 3 maty zapaśnicze o wymiarach 12 x 12 m, drabinki, manekiny, liny do wspinania, płotki, materace do akrobatyki itp
2.   siłownię wyposażoną w  sprzęt typu: atlas, sztangi, oraz sprzęt aerobowy, arbitreki, steptery, bieżnie
3.   zaplecze odnowy biologicznej w skład którego wchodzą :
- gabinet masażu wyposażony w : elektroterapię, krioterapię,  magnetoterapię, laseroterapia, - sauna i gabinet hydromasażu
4.   bazę socjalno -bytową składająca się  z 25 -ciu pokoi 2 i 3 osobowych, salę konferencyjną i stołówkę.

Jeżeli jesteś zainteresowany, zadzwoń do klubu - pod numer telefonu 32/415 25 44, bądź napisz na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.