Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter
Kapitalny występ zapaśników raciborskiej Unii podczas Pucharu Polski w Wałbrzychu
poniedziałek, 19 listopada 2018 11:06
altRewelacyjny występ zanotowali zapaśnicy MKZ Unia Racibórz podczas rozgrywanego w Wałbrzychu Pucharu Polski juniorów do lat 20. Indywidualnie unici wywalczyli aż 7 medali: 3 złote i 1 srebrny i 3 brązowe, ponadto zajęli dwa miejsca tuż za podium. Dobra postawa wszystkich zawodników z Raciborza przełożyła się również na klasyfikację drużynową. Ekipa Unii Racibórz zgromadziła w sumie 80 punktów i zdeklasowała pozostałe drużyny. Drugi w klasyfikacji RCSZ Olimpijczyk Radom uzbierał 51 punktów, a trzeci AKS Piotrków Trybunalski miał na koncie  50 punktów. Indywidualnie praktycznie wszyscy zawodnicy Unii zasłużyli na słowa pochwały. Złote medale przywieźli do domu Filip Petrończak (63 kg), Kamil Zakrzewski (97 kg) i Tomasz Wawrzyńczyk (130 kg). Medal srebrny wywalczył Jakub Majdański (77 kg), a na trzecich miejscach pucharowe zmagania zakończyli Kamil Czarnecki (60 kg), Gracjan Głogiewicz (67 kg) i Krzysztof Prasek (72 kg). Z kolei na piątych miejscach uplasowali się Miłosz Kuźnia (55 kg) oraz Arsen Mkrtchyan (82 kg).