Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter
Sukcesy zapaśników raciborskiej Unii na Mistrzostwach Polski Juniorów
poniedziałek, 25 marca 2019 10:07
altNa rozgrywanych w Radomiu (22 - 23.03) Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym, zawodnicy MKZ Unii Racibórz wywalczyli dwa złote, srebrny i dwa brązowe medale. Kamil Czarnecki nie miał sobie równych w kategorii wagowej 60 kilogramów. W każdej walce był wyraźnie lepszy od swoich rywali. Bardzo dobrze zaprezentował się również Tomasz Wawrzyńczyk, najlepszy zawodnik w najcięższej wadze 130 kg. Do finału dotarł jeszcze Kamil Zakrzewski, startujący w wadze 97 kg, ale w decydującym pojedynku przegrał z utytułowanym Gerardem Kurniczakiem. W małym finale wystąpiło jeszcze dwóch zapaśników Unii. Filip Petrończak (67 kg) i Arsen Mkrtchyan (82 kg). Obaj solidarnie wygrali swoje walki i wywalczyli brązowe medale krajowego czempionatu. Ponadto na 5. miejscu zawody ukończył Miłosz Kuźnia (60 kg), a 8. miejsce zajęli Jacek Kazimierczak (67 kg) i Gracjan Głogiewicz (72 kg). Trenerami naszych juniorów są Ryszard Wolny, Piotr Szczeponiok i Mateusz Wanke. W klasyfikacji drużynowej Unia Racibórz zajęła trzecie miejsce. Wygrała ekipa RCSZ Olimpijczyka Radom, a druga była ekipa AKS Piotrków Trybunalski.