Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter
Ersetic walczy o bilet do Lonydnu
Dawid Ersetic, zawodnik Miejskiego Klubu Zapaśniczego UNIA z Raciborza, w ten weekend walczyć będzie w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Dawid startujący w zapasach klasycznych kategoria 55kg walczyć będzie z  najlepszymi zawodnikami ze świata. Pierwszych trzech zawodników z każdej kategorii wagowej dostaje bilet do Londynu. Turniej rozegrany zostanie w Taiyuan (CHINY) 27-29.04.2012. Jest to jedyna szansa naszego zawodnika na wywalczenie kwalifikacji, mamy nadzieję, że Dawid trafi z formą i zdobędzie upragniony start w tak ważnej imprezie jak Igrzyska Olimpijskie. Aktualnie reprezentacja Polski ma trzy kwalifikacje olimpijskie: Damian Janikowski 84 kg styl klasyczny, Łukasz Banak 120 kg styl klasyczny, Iwona Matkowska 48 kg zapasy kobiet. Należy wspomnieć, że także inny unita Mateusz Wolny 74kg typowany był do startu w turnieju kwalifikacyjnym, ale z powodu kontuzji niestety nie może wystartować.
Poprawiony: środa, 25 kwietnia 2012 10:59
 
31.03-01.04 w Kostrzynie nad Odrą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach klasycznych. W zawodach wystartowało 147 zawodników z 6 państw. Miejski Klub Zapaśniczy ,,UNIA” reprezentował Kacper Wołek walczący w kategorii do 100kg. Kacper w pierwszej walce poprzez położenie na łopatki pokonał zawodnika z Kartuz Formelę Rafała. W drugiej walce na punkty zwyciężył z zawodnikiem z Litwy Knystautasem Mariusem. W półfinale Kacper niestety uległ  Fridrikasowi Romasowi (Litwa), po czym zostało mu tylko walczyć o brązowy medal. Szansę swoją wykorzystał kładąc na łopatki Martynę Krzysztofa (Olimp Janów Lubelski). Całe zawody obserwował trener kadry kadetów Piotr Szczeponiok. Najlepsi zawodnicy po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zostaną powołani przez trenera na tegoroczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się w lipcu w Katowicach. Kacper zdobywając medal przybliżył się do udziału w tej ważnej imprezie.
Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2012 05:58
 
Dwa złote i jeden brązowy medal przywieźli zapaśnicy Unii Racibórz z Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach klasycznych, które odbyły się w ten weekend w Miastku (woj. pomorskie). Na najwyższym stopniu podium stanęli Arek Gucik i Dawid Ersetic, a trzecie miejsce zajął Amadeusz Walczak.
Poprawiony: środa, 21 marca 2012 07:35
Czytaj więcej…
 
W Dąbrowie Górniczej, 10.03.2012r. ddbyły się Mistrzostwa Śląska Kobiet.  Trzy zawodniczki ,,Unii” Racibórz zdobyły medale - Szablińska Anna brązowy medal, Urgacz Wiktoria srebrny medal, Natalia Pitry złoty medal. Zawodniczki szkolone są przez wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski, medalistkę Mistrzostw Europy i Świata, Sylwię Bileńską. Klub ma nadzieje, że zawodniczki pójdą jej śladem i w przyszłości będą również walczyć o medale w imprezach tej rangi.
Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2012 18:43
 
W Janowie Lubelskim, w sobotę 10.03.2012r., odbył się Puchar Polski Kadetów do lat 17 w zapasach w stylu klasycznym. Trener Miejskiego Klubu Zapaśniczego ,,Unia” Piotr Szczeponiok zabrał ze sobą trzech najlepszych zawodników. W najniższej kategorii do 42 kg wystartował Kamil Koszany, który po wygranej jednej walce dwie przegrał, zajmując ostatecznie 10. miejsce. Podobnie walczył Paweł Nowakowski walczący w kategorii do 69 kg - wygrał jedną walkę  i dwie przegrał zajmując 25. miejsce na 36 walczących w tej kategorii. Najlepiej z zawodników ,,Unii” spisał się Kacper Wołek walczący w kategorii do 100 kg. Kacper wygrywając trzy walki - wpierw z Kruszniewskim Damianem (Olimp Suwałki), później z Boczkiem Marcinem (ZKS Radomsko) i Martyna Krzysztofem (Olimp Janów Lubelski), awansował do finału, gdzie musiał uznać wyższość zawodnika z Kartuz Rafała Formeli, zdobywając  tym samym srebrny medal.
Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2012 18:40
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 57 z 62