Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter
Pięć medali zapaśników Unii Racibórz na MIstrzostwach Polski Seniorów
Zapaśnicy Unii Racibórz wywalczyli aż pięć medali: złoty i cztery brązowe podczas rozgrywanych w miniony weekend (22 - 23.06) w Radomiu LXXXVIII Mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Najlepiej z grona raciborskich zawodników zaprezentował się Mateusz Szewczuk, który okazał się bezkonkurencyjny w wadze go 63 kg. Podopieczny Ryszarda Wolnego pokonał w finale Karola Sochę z AKS-u Piotrków Trybunalski i po raz pierwszy w karierze sięgnął po tytuł mistrza Polski w gronie seniorów.
Czytaj więcej…
 
Weronika Szewczyk i Natalia Duksa ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski
Dwa srebrne medale wywalczyły zawodniczki MKZ Unia Racibórz podczas rozgrywanych w miniony weekend we Włodawie - Mistrzostw Polski juniorek do lat 20 w zapasach kobiet. Do finału 55 kg dotarła Weronika Szewczyk, a w wadze 59 kg w decydującej walce wystąpiła Natalia Duksa. Obie nasze zawodniczki w walkach finałowych nie sprostały swoim rywalkom, ale i tak tytuł wicemistrzyni Polski to duży sukces Weroniki i Natali.
Poprawiony: poniedziałek, 18 czerwca 2018 07:12
Czytaj więcej…
 
II Memoriał im. Grzegorza Pieronkiewicza
W minioną sobotę w raciborskiej hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego odbył się - II Memoriał im. Grzegorza Pieronkiewicza w zapasach w stylu klasycznym młodzików i mini zapasach i zapasach kobiet. Zawody poświęcone były pamięci przedwcześnie zmarłego prezesa Unii Racibórz i jednocześnie sternika Polskiego Związku Zapaśniczego - Grzegorza Pieronkiewicza, który położył duże zasługi w rozwój polskich zapasów i propagowanie swojej ukochanej dyscypliny na arenie międzynarodowej.
 
Zgrupowanie polskich, niemieckich i białoruskich zapaśników w Raciborzu
W ramach programu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, który w tym roku miał trójstronny charakter od 18 maja do 1 czerwca w Raciborzu gościło blisko stu polskich, niemieckich oraz białoruskich zapaśników. Podczas wspólnych treningów na obiektach Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia i w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, młodzi sportowcy wspólnie szlifowali formę i doskonalili swoje niemałe już umiejętności.
Czytaj więcej…
 
Zostań mistrzem w MKZ Unia Racibórz !
Ryszard Wolny - mistrz olimpijski z Atlanty i Piotr Szczeponiok - trener kadry Polski kadetów oraz trenerzy klubowi: Sylwia Bileńska, Piotr Żurawik i Mateusaz Wanke zapraszają zawodników młodego pokolenia z całej Polski do podjęcia treningów w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz i kontynuacji edukacji w Raciborzu od najbliższego roku szkolnego 2018/2019.
Poprawiony: środa, 11 lipca 2018 08:48
Czytaj więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 68