Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter
Srebro Mateusza Szewczuka, brąz Filipa Petrończaka na MP
Mateusz Szewczuk wywalczył srebrny, a Filip Petrończak brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 w zapasach w stylu klasycznym które rozgrywane były w Radomiu (20 - 21.04). Zawodnicy MKZ Unia Racibórz celowali w złoto, ale tym razem rywale okazali się nieznacznie lepsi. Startujący w kategorii 66 kg Mateusz Szewczuk w walce w finałowej przegrał po zaciętej rywalizacji na punkty 2:3 z Albertem Nowakiem z MLUKS Orlika Wierzbica. Mateuszowi zabrakło czasu by odrobić punktową stratę. Drugi z unitów, Filip Petrończak startował w kategorii 60 kg i na koniec rywalizacji zameldował się na trzecim miejscu. Filip zaliczył falstart w pierwszej walce, kiedy przegrał z Bartoszem Skórą z AKS Piotrków Trybunalski, późniejszym mistrzem. Z własnej akcji stracił punkty techniczne i to rywal mógł cieszyć się z wygranej. W kolejnych walkach zawodnik Unii odnosił już pezproblemowe zwycięstwa i wywalczył brązowy medal.
Czytaj więcej…
 
Medale zapaśniczek Unii Racibórz na zawodach w Gniewie
Agata Walerzak wywalczyła złoty medal podczas rozgrywanego w Gniewie (woj.pomorskie) Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet w rywalizacji juniorek do lat 20. Zawodniczka Miejskiego Klubu Zapaśniczego "Unia" Racibórz startująca w kategorii 51 kg wygrała wszystkie walki w zawodach i stanęła na najwyższym stopniu podium.
Poprawiony: poniedziałek, 10 kwietnia 2017 07:57
Czytaj więcej…
 
Cztery medale zapaśników Unii Racibórz na Pucharze Polski w Janowie Lubelskim
To był udany weekend dla zapaśników raciborskiej Unii, którzy w Janowie Lubelskim (31.03  - 02.04) startowali w II Pucharze Polski Kadetów. Ekipa MKZ Unia wywalczyła dwa złote i dwa brązowe medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli Filip Świerczewski, najlepszy w kategorii 69 kg oraz Arsen Mkrtychan w wadze 76 kg. Natomiast na trzecich miejscach rywalizację ukończyli Krzysztof Prasek w wadze 63 kg i Jakub Wysocki w kategorii 100 kg.
Poprawiony: poniedziałek, 03 kwietnia 2017 07:01
Czytaj więcej…
 
Sukcesy na Mistrzostwach Śląska
Osiem medali przywiozły zapaśniczki MKZ Unia Racibórz z Mistrzostw Śląska Dzieci, które w sobotę (01.04) odbyły się w Tychach (01.04). Złote medale wywalczyły Julia Michniewicz i Emilia Świerczewska. Srebrne krążki zdobyły Alicja Gołąbek, Laura Siwek, Oliwia Delong i Kamila Kasprów. Natomiast na trzecich miejscach rywalizację ukończyły Beata Sobeczko i Eliza Gołąbek.
Czytaj więcej…
 
Paula Kozłow - piąta, Agnieszka Król - ósma na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy
Paula Kozłow zajęła piąte miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w zapasach kobiet. Zapaśniczka MKZ Unia Racibórz na zawodach w węgierskim Szombathely w stawce mocnych rywalek w kategorii 53 kg walczyła bardzo dzielnie i ostatecznie uplasowała się na punktowanej pozycji. W decydującym pojedynku o brązowy medal unitka nie sprostała niestety Juli Leoardzie z Mołdawi i sklasyfikowana została na 5. miejscu.
Czytaj więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 59