Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter


Klub Sportowy Unia Racibórz powstał w 1946 roku jako klub ZEW (Zakłady Elektrod Węglowych). Wszystko zaczęło się od piłki nożnej, później powstały inne sekcje, m.in. ciężko atletyczna (zapasy, ciężary). Sekcja zapaśnicza powstała w 1946 roku w klubie Zryw Racibórz przy Cukrowni. Założyli ją Ernest Starzyński i Maksymilian Bugla.

 

Czytaj więcej …
Ryszard Wolny w Radzie Powiatu
wtorek, 23 października 2018 17:45
Szanowni Państwo.Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos w wyborach. Dziękuję za zaufanie jakim zostałem obdarzony w kampanii. Praca dla Naszego Powiatu w rozpoczynającej się własnie kadencji, to dla mnie nowe wyzwanie, które zamierzam wykonać najlepiej jak tylko potrafię.
Czytaj więcej…
 
Patrycja Sperka - ,,złota", Agata Walerzak - ,,brązowa" na MMP w Chełmie
wtorek, 23 października 2018 07:52
Dwa medale wywalczyły zawodniczki MKZ Unia Racibórz podczas odbywających się w Chełmie - Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach kobiet. Patrycja Sperka zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 76 kilogramów. Natomiast Agata Walerzak zajęła trzecie miejsce w wadze do 50 kg.
Czytaj więcej…
 
Zapaśnicy raciborskiej Unii z sukcesami na zawodach w Krakowie
wtorek, 23 października 2018 07:48
Kolejny bardzo udany start zanotowali zapaśnicy MKZ Unia Racibórz, którzy w Krakowie (20.10) wzięli udział w Międzynarodowym Memoriale im. Władysława Bajorka w stylu klasycznym. W turnieju wzięło udział 220 zawodników z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi.
Czytaj więcej…
 
Zapaśnicy Unii Racibórz z sukcesami na zawodach w Katowicach
wtorek, 16 października 2018 08:47
Zapaśnicy MKZ Unia Racibórz zdominowali międzynarodowe zawody w Katowicach (13.10) poświęcone pamięci Jana Czai. W XI edycji imprezy w grupie wiekowej dzieci, młodzików i kadetów, ekipa Unii Racibórz wywalczyła w sumie 19 medali.
Czytaj więcej…