Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter


Klub Sportowy Unia Racibórz powstał w 1946 roku jako klub ZEW (Zakłady Elektrod Węglowych). Wszystko zaczęło się od piłki nożnej, później powstały inne sekcje, m.in. ciężko atletyczna (zapasy, ciężary). Sekcja zapaśnicza powstała w 1946 roku w klubie Zryw Racibórz przy Cukrowni. Założyli ją Ernest Starzyński i Maksymilian Bugla.

 

Czytaj więcej …
Kapitalny występ zapaśników raciborskiej Unii podczas Pucharu Polski w Wałbrzychu
poniedziałek, 19 listopada 2018 11:06
Rewelacyjny występ zanotowali zapaśnicy MKZ Unia Racibórz podczas rozgrywanego w Wałbrzychu Pucharu Polski juniorów do lat 20. Indywidualnie unici wywalczyli aż 7 medali: 3 złote i 1 srebrny i 3 brązowe, ponadto zajęli dwa miejsca tuż za podium. Dobra postawa wszystkich zawodników z Raciborza przełożyła się również na klasyfikację drużynową. Ekipa Unii Racibórz zgromadziła w sumie 80 punktów i zdeklasowała pozostałe drużyny.
Czytaj więcej…
 
Unici walczyli w Rudzie Śląskiej...
wtorek, 13 listopada 2018 10:10
Młodzi zapaśnicy Unii Racibórz z sukcesami startowali ostatnio w Rudzie Śląskiej na XXVII Międzynarodowym Turnieju im. Ryszarda Dworoka. W najmłodszej grupie wiekowej biorącej udział w zawodach -  dzieci z zawodników Unii pierwsze miejce zajęli: Ignacy Kosmala i Szymon Nieckarz, na drugiej pozycji rywalizację ukończył Piotr Tomaszewski, a trzecie lokaty wywalczyli Kacper Ligenza, Kuba Kosik i Kuba Mosek.
Czytaj więcej…
 
Ryszard Wolny w Radzie Powiatu
wtorek, 23 października 2018 17:45
Szanowni Państwo.Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos w wyborach. Dziękuję za zaufanie jakim zostałem obdarzony w kampanii. Praca dla Naszego Powiatu w rozpoczynającej się własnie kadencji, to dla mnie nowe wyzwanie, które zamierzam wykonać najlepiej jak tylko potrafię.
Czytaj więcej…
 
Medale Sperki i Walerzak na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
wtorek, 23 października 2018 07:52
Dwa medale wywalczyły zawodniczki MKZ Unia Racibórz podczas odbywających się w Chełmie - Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach kobiet. Patrycja Sperka zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 76 kilogramów. Natomiast Agata Walerzak zajęła trzecie miejsce w wadze do 50 kg.
Czytaj więcej…