Zapasy Bydgoszcz - Facebook Zapasy Bydgoszcz - Instagram Zapasy Bydgoszcz - Twitter
MKZ Unia z pierwsza wygrana w PWPW KLZ
czwartek, 12 października 2017 06:42
altMKZ Unia Racibórz odnosi pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach PWPW KLZ pokonując beniaminka ligi, drużynę Budowlanych Łódź 20:11. Tradycyjnie w Raciborzu komplet znającej się na zapasach publiczności i atmosfera sportowego święta. W składach obu ekip zapaśnicze gwiazdy światowego formatu. Drużyna gospodarzy z mocnym Adrianem Hajdukiem (57 kg), Mateuszem Wolnym (85 kg), Sebastianem Jezierzańskim (97 kg). Goście natomiast w swym składzie z Martiną Kuenz, (69kg), Edwardem Barsagjanem, Kamilem Skaskiewiczem i Lenką Hockovą.

Mecz rozpoczyna się walką Agaty Walerzak z Rumunką Madaliną Linguraru. Kibice oglądali walkę pełna prób akcji i olbrzymiej determinacji obu zawodniczek. Niestety żadnej z nich nie udało się zdobyć upragnionych punktów technicznych. Walka zakończyła się remisem 0:0. 57 kg w stylu wolnym. Swoją sportowa klasę potwierdził Adrian Hajduk, który zwyciężył młodego reprezentanta Budowlanych przez przewagę techniczna 12:0. Unia obejmuje prowadzenie 4:1.

Kategoria wagowa do 66 kg w stylu klasycznym. Reprezentant gospodarzy Arkadiusz Gucik sprawił miłą niespodziankę swoim kibicom i pokonuje na punkty 2:1 Edwarda Bersegjana. Edward Barsegjan to aktualny Mistrz Polski z kategorii wagowej do 59 kg i wicemistrz Europy z roku 2009. Arkadiusz Gucik wykonał udana akcję - wózek w parterze i ta właśnie akcja dała raciborskiemu zapaśnikowi upragnione zwycięstwo. Unia Racibórz umacnia się na prowadzeniu. Walka pomiędzy Agnieszką Król (KS Unia Racibórz ) i Lenką Hockovą przez dwie rundy obfitował w próby akcji technicznych, ale i też znakomite czucie tych ataków. Wynik walki przez 5.50 minut walki to 0:0.

Na niespełna 10 sekund przed końcem walki, Lenka Hockova wykorzystała próbę akcji Agnieszki Król, umiejętnie wyczuła rywalkę i zaliczyła swoje dwa punkty. Trzy punkty za zwycięstwo Lenki Hockovej dla Budowlanych Łódź. Wynik meczu po tej walce to 8:5. W kategorii wagowej 74 kg styl wolny zaprezentowali się Andrzej Sokalski (KS Unia Racibórz ) i Bartłomiej Żuraw (Budowlani Łódź). Początek walki wyrównany. 20 sekund przed końcem pierwszej rundy Andrzej Sokalski obejmuje prowadzenie 2:0, wykonując wózek. Na początku drugiej rundy kolejne udane akcje Andrzeja Sokalskiego o prowadzenie w walce 5:0. Spokojna realizacja planu walki i Mistrz Polski, Andrzej Sokalski wygrywa 9:0.

Ulubieniec raciborskiej publiczności Mateusz Wolny, w kategorii wagowej do 85 kg, zmierzył się Krzysztofem Niklasem. Krzysztof Niklas , to „młody wilk” PWPW KLZ, mistrz świata kadetów, Mistrz Polski juniorów. Doświadczenie i sportowa klasa Mateusza Wolnego z upływam czasu walki zdecydowało o uzyskaniu przewagi punktowej już pierwszej walce. Mateusz Wolny mocno pracuje w stójce. Wykorzystuje parter i wynosząc do góry Niklasa wykonuje rzut. Krzysztof Niklas nie odpuszcza i zdobywa punkt. To determinuje działania Wolnego na macie, który już po chwili sprowadza do parteru młodego zawodnika z Łodzi i kolejne 2 punkty zdobywa Mateusz Wolny. Druga runda walki to ambitna postawa wychowanka Cartusii Kartuzy, w barwach Budowlanych. Sprowadzenie do parteru i już tylko 4:3 dla Wolnego. Zażarty bój w kolejnych minutach walki. Aktywne ataki młodego zawodnika gości i spokój raciborskiego mistrza maty. Walka kończy się wynikiem 4:3 dla Mateusza Wolnego.

Waga do 69 kg , zapasy kobiet i spotkanie pomiędzy Martiną Kuenz (Budowlani Łódź ) i Agatą Tatar ( KS Unia Racibórz ). Austriaczka w drużynie Budowlanych błyskawicznie przystąpiła do ataku. Udane akcje w parterze, 6:0 i położenie na plecy zawodniczki gospodarzy. Stan meczu 14:10 dla Unii Racibórz. Mecz jeszcze nie jest rozstrzygnięty.

Walka w kategorii wagowej do 97 kg, w stylu wolnym, dostarczyła kolejnych sportowych emocji. Dwaj doskonali zawodnicy. Sebastian Jezierzański (KS Unia Racibórz ) i Kamil Skaskiewicz (Budowlani Łódź). Obaj zawodnicy prezentują podobny poziom sportowy. Znakomicie znają się na zapaśniczym rzemiośle. Oglądaliśmy twardy, wyrównany zapaśniczy bój. 0:0. Remis w pojedynku i Unia Racibórz już o krok od zwycięstwa. 15:11 przed ostatnią walką. Tylko zwycięstwo przez przewagę techniczną lub położenie na łopatki, może dać remis drużynie z Łodzi. Kategoria do 130 kg styl klasyczny. W tym zapaśniczym boju, już na początku pierwszej rundy, zwycięstwo przez położenie na łopatki daje swojej drużynie Mateusz Zybała. Mateusz Zybała to Joker w drużynie gospodarzy, który za tę walkę dostaje 5 pkt dla swojej drużyny. Młody śląski gladiator maty pokonuje Rafała Cyrana i Unia Racibórz świętuje swoje pierwsze zwycięstwo w drugim sezonie PWPW KLZ. Mateusz Zybała świętuje natomiast swój pierwszy tytuł MVP meczu PWPW KLZ.

Raciborzanie włączają się do walki o awans do rozgrywek play off. Grupa „B” to rywalizacja drużyn o bardzo wyrównanym potencjale sportowym i każdy mecz, a nawet punkt, jest niezmiernie ważny.

UNIA RACIBÓRZ V BUDOWLANI ŁÓDŹ 20:11

FW 48 kg Zapasy kobiet

AGATA WALERZAK : MADALINA LINGURARU (0:0) (0:0pkt.tech.)

FS 57 kg Styl Wolny

ADRIAN HAJDUK : ZHOSEF BAGHRAMYAN (4:0) (12:0)

GR 66 kg Styl klasyczny

ARKADIUSZ GUCIK : EDWARD BARSEGJAN (3:1) ( 2:1)

FW 58 kg

AGNIESZKA KRÓL : LENKA HOCKOVA (0:3) (0:2)

FS 74 kg

ANDRZEJ SOKALSKI : BARTŁOMIEJ ŻURAW ( 9:0) (3:0)

GR 85 kg

MATEUSZ WOLNY : KRZYSZTOF NIKLAS (3:1) (4:3)

FW 69 kg

AGATA TATAR : MARTINA KUENZ (0:4) (0:6)

FS 97 kg

SEBASTIAN JEZIERZAŃSKI : KAMIL SKASKIEWICZ (1:1) (0:0)

GR 130 kg

MATEUSZ ZYBAŁA : RAFAŁ CYRAN (4:0) (4:0)

Relacja: PWPW KLZ